Zarybienie na jeziorze Uściwierz - próba kradzieży ryb

23 sierpnia 2022 roku na jeziorze Uściwierz odbyło się zarybienie linem o wadze 150 kg. Do pomocy w zarybieniu zgłosiło się dwóch członków koła PZW Uściwierz, którzy zaoferowali pomoc w rozprowadzeniu ryby na jeziorze wykorzystując do tego łódź. Na umówionym miejscu zarybienia otrzymali oni odważony materiał zarybieniowy, jednak jak zauważyli Strażnicy Ochrony Wód PZW Lublin, którzy razem z SSR prowadzili w tym czasie i miejscu obserwację z ukrycia, część ryb zamiast zostać wpuszczona do wody, trafiała do ich reklamówek. Interwencja naszych strażników po zakończeniu zarybienia wykazała, iż Ci panowie, którzy tak ochoczo oferowali swoją pomoc przywłaszczyli sobie nielegalnie ok 10 kg najbardziej okazałych ryb. W zaistniałej sytuacji zostało złożone zawiadomienie o możliwości dokonania kradzieży na Policję, a następnie sprawa została przekazana do Rzecznika Dyscyplinarnego. Warto w tym miejscu dodać, że członkowie koła PZW Uściwierz w zeszłym roku, po przeprowadzeniu walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego złożyli wniosek do ZO PZW Lublin o likwidację Straży Ochrony Wód PZW. Motywu sporządzenia tego typu wniosku możemy się w tej chwili tylko domyślać.