Komunikat 📣📣📣 Jesienny Puchar Lubelszczyzny 2024

📣📣📣

Koło PZW LSM FART serdecznie zaprasza na drugą edycję otwartych drużynowych zawodów spinningowych

„Jesienny Puchar Lubelszczyzny 2024”.

1. Zasady sportowe:

- Zakaz stosowania ECHOSOND Z PRZETWORNIKIEM TYPU LIVE 📣 (niezastosowanie się będzie skutkowało dyskwalifikacją w zawodach)

- prawo startu w zawodach mają wędkarze posiadający zezwolenia na połów w wodach nizinnych okręgu PZW Lublin.

- zawody zostaną rozegrane na żywej rybie.

- zawody zostaną rozegrane w dwóch turach :

I tura na Jeziorze Tomaszne 29.09.2024

II tura na Zalewie Zemborzyckim 06.10.2024

- obowiązuje klasyfikacja drużynowa ( dwie osoby w drużynie)

- maksymalna liczba drużyn : 20

- ryby punktowane : sandacz od 60 cm i szczupak od 60 cm (tylko te dwa gatunki)

- w każdej turze punktowane będzie 5 największych ryb z ww. gatunków

- o miejscu w klasyfikacji generalnej danej drużyny decydować będzie suma centymetrów największych 5-ciu ryb z I tury i 5-ciu ryb z II tury

- jeżeli dana drużyna nie osiągnie wyniku 10 ryb w obydwu turach to punktowana będzie ilość ryb które zostały złowione.

- sandacz lub szczupak o długości np. 65,4cm będzie liczony jako 65cm ; 72,1 jako 72, itd

- każda z drużyn otrzyma dedykowaną miarkę na której tle wykona zdjęcie złowionej ryby. Ryba musi być ułożona na prawym boku , pyskiem do początku miarki.

- zdjęcia złowionych ryb wysyłane będą organizatorom , którzy potwierdzą długość ryby po czym ryba zostanie natychmiast wypuszczona

- w przypadku równej liczby centymetrów o lepszym miejscu w klasyfikacji końcowej zdecyduje najdłuższa ryba z obu tur (lub kolejna najdłuższa gdyby dwa teamy miały jednakową najdłuższą rybę)

2. Zasady organizacyjne :

- godziny zbiórek dla obydwu tur to 4:30

- start zawodów 6:00

- czas trwania każdej tury – 6h

- miejsca zbiórek :

I tura : Jezioro Tomaszne 29.09.2024 (parking przy slipie)

II tura : Zalew Zemborzycki 06.10.2024 (slip na Dąbrowie )

- po zawodach organizatorzy zapewniają ciepły posiłek dla każdego zawodnika.

- każda drużyna musi posiadać własny środek pływający

- każda drużyna musi składać się z dwóch zawodników i wystawić dwóch zawodników w obydwu turach zawodów, aby być sklasyfikowaną w wyniku końcowym.

- organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów ze względu na trudne warunki pogodowe mogące zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu zawodników ( o czym będą informować w osobnych komunikatach).

- możliwe są zmiany w składach drużyn i wystawianie zawodnika rezerwowego w przypadku gdyby któryś z zawodników danego teamu nie mógł wystartować w jednej z tur zawodów. W takiej sytuacji prosimy o wcześniejsze informacje.

- nie wystawienie 2-osobowej drużyny w jednej z tur automatycznie anuluje wynik który do tej pory osiągnęła.

3. Zasady finansowe i nagrody :

- wpisowe wynosi 300zł od drużyny za całe zawody tj. dwie tury.

- zapisy możliwe do dnia 23.09.2024 lub do zamknięcia przez organizatorów listy 20 drużyn przed tym terminem.

- wpisowe w całości zostanie przeznaczone na nagrody , puchary dla najlepszych drużyn oraz na posiłki dla zawodników. Ilość nagród uzależniona będzie od ilości startujących drużyn.

- wręczenie nagród i podsumowanie zawodów odbędzie sie po zakończeniu drugiej tury.

- zapisy prosimy dokonywać pod numerem telefonu : 667124813 ( Tomek ) najlepiej SMS z nazwą drużyny/koła i jej składem

- po potwierdzeniu przez organizatorów wolnych miejsc prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie wpisowego na numer rachunku bankowego

82 1020 3206 0000 8702 0047 7927 Tomasz Markowski tytułem

„Puchar Lubelszczyzny i nazwa i skład drużyny”.

- po otrzymaniu wpłaty wysyłamy sms z potwierdzeniem rejestracji drużyny w zawodach.

- w przypadku rezygnacji drużyny po dokonaniu wpłaty prosimy o niezwłoczne poinformowanie i znalezienie zastępstwa ( jeżeli organizatorzy nie będą w stanie go zapewnić z listy rezerwowej ).

- UWAGA!!! W przypadku rezygnacji drużyny po ostatecznym terminie zapisów, lub po rozegraniu pierwszej tury , lub nie stawieniu sie w pełnym składzie w drugiej turze wpisowe nie będzie zwracane.

- organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania zawodów w przypadku zbyt małej ilości zgłoszonych drużyn (wówczas poinformujemy o tym i oczywiście dokonamy zwrotu wpisowego)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

KOŁO LSM FART