Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Ostrowie Wielkopolskim 19-22.08.2021 r.

Powiadom znajomego:

Super Olimpiada naszych młodych wędkarzy

Dużym sukcesem młodych wędkarzy reprezentujących Okręg PZW Lublin zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, która w dniach 19 – 22 sierpnia została rozegrana w Ostrowie Wielkopolskim.

Po raz pierwszy drużyna reprezentująca nasz Okręg wygrała jedną z czterech konkurencji. W teście sprawnościowym wszyscy zawodnicy rzucali dobrze
i równo co dało nam wygraną. Bardzo cieszy też wynik drużyny w zawodach spławikowych – siódme miejsce w stawce 20 zespołów!

W klasyfikacji końcowej Olimpiady zajęliśmy VI miejsce – najwyższe w historii startów drużyn z naszego Okręgu. W sumie drużyna dwukrotnie występowała do nagród a indywidualnie nagradzani byliśmy czterokrotnie. Piotr Goluch zajął VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Wszyscy zawodnicy zameldowali się
w pierwszej dziesiątce.  Patryk Goluch startujący w kategorii do lat 16 ( świeżo upieczony mistrz Okręgu lubelskiego w spławiku, kat. Junior) podczas zawodów spławikowych na łowisku Piaski – Szczygliczka złowił największą rybę zawodów- karasia złocistego o masie 760 gram.

Wszyscy młodzi zawodnicy są uczniami,  a jeden absolwentem Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych, członkami Koła PZW Czysta Woda Ryki.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować kol. Darkowi Ciechańskiemu wiceprezesowi Okręgu , Radzie Młodzieży Okręgu PZW Lublin za wsparcie finansowe i organizacyjne naszego wyjazdu oraz zakupienie koszulek i czapek dla całej ekipy. Dziękuję też Zarządowi Koła Czysta Woda Ryki i kol. Bogdanowi Wąsikowi. Drużynę (przy wsparciu kol. Marka Golucha) przygotował instruktor wędkarstwa młodzieżowego Robert Pyrka.