Lublin, 26.02.2009r.

K o m u n i k a t   nr 1/2009

Zarządu Okręgu PZW w Lublinie do kół Okręgu Lubelskiego.

Komisja Młodzieżowa przy Zarządzie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie zawiadamia, że wzorem lat ubiegłych zostanie przeprowadzony  Konkurs Wiedzy Wędkarsko-Ekologicznej dla młodzieży - uczestników do lat 16 (liczy się rok urodzenia). W br. przypada XVI edycja tej imprezy.
Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych:
-          kat. do 12 lat     - rok urodzenia  1997  i młodsi
-          kat. 12-14 lat     - rok urodzenia  1995 i młodsi
-          kat. 14-16 lat     - rok urodzenia  1993 i młodsi

Mile widziana jest reprezentacja koła w każdej kategorii wiekowej.

Dopuszczamy do udziału w konkursie 1 lub 2 osoby z koła (każda w innej kategorii wiekowej, przy czym osoby młodsze 12, 14 lat mogą reprezentować starszą kategorię), jeżeli koło nie ma pełnej obsady.
Zaleca się przeprowadzenie konkursu na szczeblu koła i przesłanie nam protokółu ewentualnie tylko zgłoszenie do dnia 27 marca 2009 roku.

Konkurs będzie przeprowadzony w klasyfikacji indywidualnej w danej grupie wiekowej.

Na szczeblu Okręgu konkurs odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2009 roku o godz.10.00

w biurze Zarządu Okręgu przy ul. Nałkowskich 105. (udział w konkursie biorą tylko te koła, które zgłosiły pisemnie lub telefonicznie swój udział - imię i nazwisko uczestnika - data urodzenia).
Jednocześnie przypominamy, że na naszej stronie internetowej (www.pzw.org.pl/lublin) jest zakładka poświęcona młodzieży, gdzie jest min. bank pytań do konkursu wiedzy wędkarsko-ekologicznej. Zachęcamy wszystkich do lektury.

.

linie05.gif

.

REGULAMIN KONKURSU   „Wędkarstwo i Ekologia"

Termin trwania konkursu od dnia 01.03.2009r. do 31.07. 2009r.

handwithpencil.gif

Termin nadsyłania prac do dnia 15.07.2009r

ZASADY   KONKURSU

1.    W konkursie mogą wziąć udział członkowie PZW ( członek uczestnik do lat 16) dopuszcza się prace zespołowe w ramach jednego koła PZW.

2.    Autor/Autorzy zdjęcia/rysunków powinien/ni dołączyć do prac oświadczenie, że jest/są autorem/mi nadesłanych zdjęcia/zdjęć i zgadza/ją się na ich publikację - zdjęcia/rysunki bez opisów nie będą przyjmowane do udziału w konkursie.

3.    Zdjęcia/rysunki wraz z krótkimi opisami należy przysłać do siedziby ZO PZW Komisja Młodzieżowa w Lublinie ul. Nałkowskich 105, 20-470 Lublin z dopiskiem „KONKURS   Wędkarstwo i Ekologia".

4.    Autor powinien podać swoje imię i nazwisko, nazwę koła PZW i adres korespondencyjny

5.    Każdy z biorących udział w konkursie fotograficznym/rysunkowym może zgłosić max  3 zdjęcie/rysunki z opisem w  każdej kategorii (w sumie 9 zdjęć) lub jedną prace w formie albumu obejmującego wszystkie kategorie lub ich część.  Dołączony opis - w kilku krótkich zdaniach max 200 słów dotyczący przedstawionego zdarzenia - przygody

6.    Zdjęcia/rysunki zostaną ocenione przez jury członków komisji młodzieżowej przy ZO PZW w Lublinie  i opublikowane na łamach serwisu PZW. Zdjęcia/rysunki/albumy nagrodzone zostaną specjalnie wyróżnione.

7.    Nagrody przyznane w konkursie zostaną wręczone uczestnikom w dniu organizacji zawodów z okazji Zakończenia Wakacji. Pierwsze 10 miejsc będą nagrodzone nagrodami rzeczowymi, pełna lista zwycięzców będzie przedstawiona i opublikowana na łamach serwisu PZW do 31 sierpnia 2009r.

KATEGORIE   KONKURSU

I - MOJE  PRZYGODY  NA  ŁONIE   PRZYRODY
Zdjęcie z opisem otaczającej nas przyrody (zbiorników wodnych, rzek, lasów, zwierząt i roślin, wschodów i zachodów słońca)

II - PORTRET RYBY   I  ZWIERZĄT   DZIKO ŻYJĄCYCH
Zbliżenie ryby lub innych dziko żyjących zwierząt, ich część np: oko, płetwa, głowa. Prosimy  o dołączenie nazwy gatunkowej polskiej lub łacińskiej.

III - CIEKAWOSTKI
Ciekawe zachowania ryb lub  innych zwierząt dziko żyjących (np. tarło, gonitwy lub potyczki).

Opracował: AS