Wody udostępnione w ramach porozumień w 2022 roku

Aktualna mapa porozumień z automatu pojawia się na stronie zawsze 1 stycznia o północy.

Poniżej link do mapy porozumień:

1) Zawarte porozumienia dotyczą tylko wód nizinnych ogólnodostępnych na podstawie opłaty okręgowej wniesionej w macierzystym Okręgu, natomiast nie dotyczą łowisk specjalnych i komercyjnych, na które obowiązują dodatkowe opłaty.

Wykaz Okręgów zamieszczamy poniżej.

Opcja zerowa na zasadzie wymiany zezwoleń i dopłaty 20 zł za rejestr, dotyczy wód nizinnych za wyjątkiem łowisk specjalnych i zbiorników, na których Okręgi pobierają dodatkowe opłaty:

1.      Okręg PZW w Białej Podlaskiej

2.      Okręg PZW w Białymstoku

3.      Okręg PZW w Chełmie

4.      Okręg PZW w Ciechanowie

5.      Okręg PZW w Częstochowie

6.      Okręg PZW w Kalisz

7.      Okręg PZW w Kielcach

8.      Okręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim

9.      Okręg PZW w Radomiu

10.      Okręg PZW w Siedlcach

11.      Okręg PZW w Sieradzu

12.    Okręg PZW w Skierniewicach

13.    Okręg PZW w Tarnobrzegu

Członkowie PZW z Okręgów nie ujętych porozumieniem opłacają pełną składkę na wody nizinne w wysokości 130 zł lub na wody górskie 220 zł. Dopłata do wód górskich 90 zł obowiązuje tylko członków PZW, którzy w Okręgu Lubelskim opłacą składkę na wody nizinne (nie dotyczy porozumień międzyokręgowych na wody nizinne).

Wędkarze opłacający składki okręgowe na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu Lubelskim mają prawo do wędkowania  na zbiornikach będących pod opieką kół w Okręgu Zamojskim po opłaceniu  składki na zbiorniki, bez konieczności wnoszenia składki okręgowej na wody ogólnodostępne.